Rekomendacje

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, do kandydowania w których na stanowisko radnego powiatu poznańskiego zostałem zaproszony przez prezesa Stowarzyszenia Niezależni dla Powiatu, pana Piotra Zalewskiego, poprzedni wójt gminy Komorniki, pan Zdzisław Kopczyński, wręczył mi niniejszą rekomendację, do zapoznania się z którą serdecznie zapraszam.

Rekomendacja dla pana Włodzimierza Lapisa 

Pana profesora Włodzimierza Lapisa znam bardzo dobrze już od 8 lat. Jak tylko zamieszkał w gminie Komorniki od razu „na całego” bezinteresownie zaangażował się tu w sprawy społeczne. Wydawał pierwszy niezależny od władzy serwis internetowy komorniki.info, jak i pierwszy niezależny od władzy miesięcznik – Kurier Komornicki, opisując w tych mediach tutejsze realia, angażował mieszkańców do aktywności, jak i zabiegał u władzy o poszanowanie mieszkańców i ich praw. Zawsze wszędzie było go pełno, i to mimo pracy na UAM i w swojej firmie. Nade wszystko jednak jest człowiekiem, na którym zawsze można polegać, jest uczciwy, pracowity i prostolinijny. Takich ludzi nam potrzeba! – prawdziwych ludzi dobrej idei, często mimo wielu przeciwności losu, sprawnie i bezinteresownie wdrażanej w czyn.

Dlatego też z pełnym przekonaniem rekomenduję go jako kandydata na stanowisko radnego powiatu poznańskiego w zbliżających się wyborach samorządowych. Jestem przy tym przekonany, że tego samego zdania jest zdecydowana większość tutejszych mieszkańców, na rzecz których pan profesor Lapis działał.

Wójt gminy Komorniki w latach 1998 – 2002, radny Sejmiku Województwa Poznańskiego w latach 1990-1994

mgr Zdzisław Kopczyński

 

*****************************************

Na jednym z forów internetowych, w związku z poruszaniem przeze mnie na serwisie komorniki.info i w miesięczniku Kurier Komornicki trudnych spraw gminnych, wylała się na mnie i na moją rodzinę fala okropnego hejtu (prawie 1000 postów wygenerowanych przez garstkę osób). Obruszony tym faktem mój bezpośredni zwierzchnik na UAM, prof. zw. dr hab. Jerzy Pogonowski, z uwagi na fakt, że znał mnie bardzo dobrze (od ponad 20 lat) – dał temu odpór niniejszym wpisem, który jest swego rodzaju rekomendacją mnie.

Wpis na forum internetowym

Znam Pana dra Włodzimierza Lapisa od ponad 20 lat, nie tylko od strony zawodowej. Odpowiadając na pytanie zadane w tym wątku [„Kim jest Lapis?” – przyp. W.L.] mogę rzec krótko, że jest to człek prawy, uczciwy, ktoś na kim można polegać w potrzebie. Zawsze był zaangażowany w różne sprawy społeczne, taką już ma naturę. Pomagał innym całkiem bezinteresownie, czego wielokroć byłem świadkiem. Jest w tym zapale czasem – moim zdaniem – trochę naiwny, pokłada zbyt wielką wiarę w ludziach, sądząc, że każdego można racjonalnym dyskursem przekonać do spraw słusznych, mających na względzie dobro wspólne. Marzyciel, krótko mówiąc.

Przeczytałem jeden numer redagowanego przez Włodzimierza Lapisa czasopisma. W mojej opinii jest to porządna robota dziennikarska. Nie znam szczegółów jego ewentualnej innej działalności w Waszej gminie, nie wierzę jednak, aby w jakiejkolwiek sprawie społecznej działał niecnie. Na temat poziomu dyskusji w tym wątku wypowiadał się nie będę. Nie jestem zwolennikiem anonimowości w necie, podpisuję się własnym imieniem i nazwiskiem.

Jerzy Pogonowski

Kim z kolei jest Jerzy Pogonowski dowiedzieć się można np. tutaj: LINK

Wpis ten spotkał się z pozytywnym odzewem kolejnego internauty: 

Pan Profesor Jerzy Pogonowski był jednym z najwspanialszych wykładowców jakich miałam zaszczyt spotkać podczas studenckich czasów przy ul. Międzychodzkiej. Logika matematyczna nie była dzięki niemu obowiązkiem lecz prawdziwą przyjemnością. Nazwisk wielu wykładowców nie pamięta się po latach. Pan jest bez wątpienia postacią, której nie można zapomnieć. Dziękuję za tamten czas, za wiedzę, którą nam Pan przekazał, a którą mogę teraz dawać moim dzieciom i dziękuję za ten wpis. Była studentka UAM (Informacja Naukowa i Językoznawstwo), obecnie mieszkanka Komornik.

Niestety, kolejne wpisy były już czystym hejtem tak na mnie, jak i na profesora Pogonowskiego… (tylko dlatego, że powiedział co o mnie myśli) 

Uważam, że te wypowiedzi wyraźnie świadczą, że tak ja, jak i inni, mogą o mnie powiedzieć:

(zobacz co to znaczy)